A héten a sajtón végigsöpört, hogy Gerendai Károly 118 M Ft-ért megvette a Budakalász egyes lakórészeitől mindössze 1 km-re fekvő Lupa-tó harmadát.
Az elkerülőút kapcsán is Szentistvántelep nyugalmáért aggódhatunk, ez a friss hír újabb veszélyt jelenthet. Mit tervezhet a SZIGET rendezvény által híressé lett Gerendai Károly, és mit lehet tenni / mit teher az önkormányzat a zajszennyezés ellen ? Ezt szedtük össze:
- Gerendai Károly nyilatkozata a vétel után ( forrás - inforadio.hu ): "nem fesztivált akarnak létrehozni, hanem strandot."
Két másik forrás azonban mást sejtet:
- Az itt elérhető cikk címe: "Budapesti bulinegyed épül a Lupa-tó partjára". Az írásból idézünk:
"Egyelőre az idei szezonban csak próbaüzemben fog működni a stílusosan Lupa-tó névre keresztelt projekt, nagy változások a következő szezonban, illetve az azt követő évben várhatók. Ez a jelenlegi tervek szerint három további strand nyitását, illetve a közel fél kilométer hosszú földnyelvre telepített, különböző zenei igényeket kielégítő szórakozóhelyek létrehozását jelenti. Mivel a cél, hogy az egész a budapesti „bulinegyed” vízparti manifesztációja legyen, ezért az indulás két ismert hely, a Kiosk és a Budapest Park segítségével történik." - A strand honlapja ( www.lupato.hu )- a leghitelesebb forrás, ott ez szerepel:
"2017-ben is vár mindenkit a Lupa Tó, kristálytiszta vízzel, a tavalyinál lényegesen hosszabb, fehér-homokos vízparttal és eddig még sosem látott vízi és vízparti élményekkel és szolgáltatásokkal. Egy darabka karibi érzés, egy darabka tengerpart a fővárostól mindössze tíz percre, ahol vár a sportolás, a lazulás, a bulizás és a gasztronómia változatos világa."
Vajon mi szerepel a Budakalász Önkormányzatának környezetvédelemről szóló rendeletében ?
Forrás: BUDAKALÁSZ VÁROS ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK 20/2014 . (XII.19.) rendelete a helyi környezet és természet védelméről (Egységes szerkezetben a 18/2015.(VI.12.) számú önkormányzati rendelettel):
"Zaj - és rezgés elleni védelem helyi előírásai:
38.§ (1) Hangosító berendezést használó rendezvények tartása a település területén engedélyköteles.Ezekre a zajterheléssel járó rendezvényekre engedélyt a polgármester adhat ki. Az erre vonatkozó kérelmet a zajt okozó rendezvény előtt minimum 5 munkanappal be kell nyújtani.
(2) Zajterheléssel járó rendezvények estén figyelemmel kell lenni a környezeti zaj-és rezgés elleni védelem egyes szabályairól szóló 284/2007. (X. 29.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Zr.) előírásaira.
Két megállapítás:
1, Esetleges hétvégi bulik vajon rendezvénynek számítanak-e, azaz mindig engedélyt kell kérnie rá a Gerendaiéknak ?
2, Mivel a polgármester adja az engedélyt a rendezvényre, az olvasottak alapján túl zajos rendezvény esetén az engedély ki nem adásával a zajszenynezés, zajongás megakadályozható!
Még egy hasznos link, érdekes írás:
EMLA Alapítvány a Környezeti Oktatás Támogatására: Ipari és Közlekedési zajforrások megelőzésének, csökkentésének jogi, műszaki és gazdasági eszközrendszere